Awaria numeru 112. Na połączenie trzeba dłużej poczekać

0
261

Trwa awaria systemu informatycznego powiadamiania ratunkowego – informuje Onet. Jak podaje serwis, problemy z wzywaniem służb występują w całej Polsce. Z informacji Onetu wynika, że dyspozytorzy odbierają telefony, ale działania są opóźnione, bo każdą ze służb trzeba zawiadamiać “ręcznie”. Trwają prace nad usunięciem awarii.

Portal powołuje się na burmistrz Czaplinka, Marcina Naruszewicza. “Z uwagi na przeciążenie numeru alarmowego 112, w przypadku, gdy nie udaje się państwu zawiadomić służb o zdarzeniach na terenie powiatu drawskiego, informujemy, że należy je zgłaszać w siedzibach ochotniczych straży pożarnych, patrolach policji lub straży miejskiej” – napisał Naruszewicz.

Problemy mają występować na terenie województwa wielkopolskiego czy małopolskiego. “Powodem jest awaria informatyczna numeru 112 w całej Polsce. Padł system, który odpowiada za przekazywanie informacji dotyczących zdarzeń konkretnym służbom: straży pożarnej, policji, pogotowiu” – pisze Onet.

“Telefony działają, jednak są przeciążone, bo samo zgłoszenie i przyjęcie zgłoszenia przez konkretną służbę trwa zdecydowanie dłużej” – czytamy w artykule.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj