Bytów. Właściciel zostawił w domu psa bez jedzenia i ogrzewania. Interweniowali policjanci

0
37

Właściciel wyjechał, a w domu pozostał pies, który nie ma jedzenia i picia – takiej treści zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze z Miastka (woj. pomorskie). Okazało się, że w domu w Piaszczynie bez pokarmu, wody i przy uchylonym mimo niskich temperatur oknie przebywa pozostawiony sam sobie pies.

Pies miał „piszczeć” i tym zaznaczył swoją obecność sąsiadom. „Zgłaszający wcześniej nie alarmowali służb, gdyż byli przekonani, że pod nieobecność właściciela ktoś będzie dbał o czworonoga. Okazało się, że psa nikt nie odwiedza, a poza brakiem jedzenia i picia przebywa on cały czas przy uchylonym oknie pomimo niskich temperatur” – przekazała policja.

 

Policja po przybyciu na miejsce faktycznie zastała psa w mieszkaniu, które, jak informowali, „było zdewastowane, a pies był mocno wychudzony i trząsł się z zimna”. 

„Okazywał radość merdając ogonkiem”

Ponadto zwierzę pragnęło kontaktu z człowiekiem. Pies, „gdy tylko zauważył policjantów natychmiast szukał bezpośredniego kontaktu, okazując radość merdającym ogonem”.

 

ZOBACZ: Ukraina: Pies Patron otrzymał honorowy tytuł od UNICEF

 

Pies został zabrany z mieszkania i oddany pod opiekę lekarzy. Był „skrajnie zaniedbany” i mógł przebywać bez jedzenia i wody od kilku dni. 

 

Właściciel usłyszy zarzuty. „Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia” – zaznacza policja. 

laf/pgo/polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj