Czarnecki: Ukraina powinna przeprosić za to, co stało się w Przewodowie

0
43

– Uważam, że to błąd ze strony Ukrainy, że do tej pory nie doczekaliśmy się przeprosin za to, co stało się w Przewodowie – powiedział w programie “Gość Wydarzeń” w Polsat News eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. Według niego “brak przeprosin jest prezentem dla Putina”.

Były ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk otrzymał nominację na wiceszefa MSZ tego kraju. Do sprawy odniósł się w Polsat News eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. 

 

– Uważam, że to bardzo zła decyzja. Trzeba o tym powiedzieć otwarcie naszym sąsiadom i przyjaciołom z Ukrainy – stwierdził.

 

ZOBACZ: Andrij Melnyk wiceszefem ukraińskiego MSZ. Radosław Fogiel: Niefortunne zdarzenie

 

– To jest człowiek, który – będąc ambasadorem Ukrainy w Niemczech – relatywizował zbrodnie na Żydach i Polakach dokonane przez szowinistów ukraińskich w okresie II wojny światowej i starał się rozwodnić całą sprawę – oświadczył.

 

– Ja nie rozumiem tej nominacji. Uważam, że to błąd, podobnie jak błędem jest brak przeprosin za tragedię w Przewodowie – dodał.

“Prezent dla Putina”

– To, że do tej pory nie doczekaliśmy się przeprosin za to co się stało, to jest polityczny błąd – stwierdził. Jak dodał, “nie rozumie udawania, że to odpowiedzialność Rosjan, nawet gdy amerykański wywiad jednoznacznie stwierdził czyja to wina”.

 

– Rozumiem wszystkie okoliczności, że nie było to zamierzone, natomiast fakt jest faktem – ocenił. 

 

ZOBACZ: Agencja AP zwolniła dziennikarza, który poinformował, że na Polskę spadły rosyjskie rakiety

 

– Gdyby Ukraińcy powiedzieli “przepraszam” byłoby to przyjęte w Polsce ze zrozumieniem. Brak tych przeprosin jest prezentem dla Władimira Putina. Rosja będzie wykorzystywać tego typu sytuacje do różnienia Polaków z Ukraińcami – podkreślił.

 

WIDEO: Ryszard Czarnecki w programie “Gość Wydarzeń”

 

 

– Niezrozumiałe w obecnej  sytuacji są dla mnie również słowa jednego z doradców prezydenta Zełenskiego, który w momencie, gdy Ukraina powinna szukać sojuszników,  mówi, że Ukraina z Polską będą rywalizować o przywództwo w tym regionie Europy i Ukraina tę rywalizację wygra – powiedział.

 

– Według mnie Ukraińcy powinni się teraz skupić na tym, żeby odeprzeć atak Rosji oraz docenić wielką rolę Polski, która bardzo zaangażowała się w pomoc – dodał. 

dk/ac/ Polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj