10.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Częstochowa: Obawy o prąd w szpitalu. Grupa Energa uspokaja

Musisz przeczytać

Po obawach, jakie w piątkowym „Graffiti” wyraził Wojciech Konieczny, a które dotyczyły wygasającej z końcem roku umowy na dostawy prądu do częstochowskiego szpitala i niemożliwością znalezienia nowego dostawcy, do sprawy odniosła się w mediach społecznościowych Grupa Energa.

 

„Pragniemy uspokoić mieszkańców Częstochowy i wyjaśnić dyrekcji, że po wygaśnięciu aktualnej oferty nie ma ryzyka, aby szpital nie otrzymywał prądu” – czytamy na Twitterze. 

 

 

Wyjaśniono, że „jeśli w postępowaniu przetargowym nie został wyłoniony nowy sprzedawca, to stosowane są przepisy zapewniające dostawy energii elektrycznej przez tzw. sprzedawcę rezerwowego, który jest wyznaczony na terenie działania każdego operatora sieci”.

 

Konieczny: Nikt nie przystąpił do przetargu

Dyrektor częstochowskiego szpitala Wojciech Konieczny mówił na antenie Polsat News, że „miasto ogłosiło przetarg (na dostawy energii -red.), ale nikt do niego nie przystąpił”.

 

– Jedyna firma, jaka wysłała zapytania napisała, że do przetargu nie przystąpi, bo w grupie zakupowej jest szpital, a ten jest „niewiarygodną jednostką” – powiedział. 

 

ZOBACZ: Częstochowa. Wojciech Konieczny, dyrektor szpitala: Państwowa spółka nie chce dostarczać nam prądu

 

Konieczny ocenił, że „państwowe spółki nie widzą sensu dostarczania energii do szpitali”. – Dopiero, gdy moja placówka będzie wykluczona z grupy zakupowej, to ta spółka być może przystąpi do przetargu – wyjaśnił. Dodał, że obecna umowa na dostarczanie prądu do częstochowskiego szpitala obowiązuje do końca roku i wyraził obawę, że po tym terminie energii może zabraknąć. 

 

– Nie mogę uwierzyć, że pacjenci mają zostać pozbawieni prądu – mówił. 

„W szpitalach nie będzie dużej obniżki zużycia prądu”

Konieczny pytany przez Marcina Fijołka, czy w szpitalu da się oszczędzać prąd powiedział, że „maksymalnie kilka procent w skali roku”.

 

– Gdzie jak gdzie, ale u nas chyba powinno się oszczędzać na końcu. Mam nie oświetlać w nocy korytarza, którym pacjenci idą do toalety? Czy wyłączać światło na klatce schodowej, którą ludzie biegają z wynikami badań? – mówił. 

 

ZOBACZ: Częstochowa: Policja poszukuje mężczyzny z portretu. Chciał zgwałcić kobietę

 

Stwierdził, że da się wymienić żarówki na bardziej energooszczędne, co w jego szpitalu dzieje się „od lat”. – Lecz realnej, dużej obniżki zużycia prądu nie będzie, zwłaszcza, że mamy nadrabiać „długi covidowe”, przeprowadzać więcej operacji. Zmusza nas do tego NFZ – wyjaśniał.

mst/ sgo/polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -