Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau o sytuacji na Ukrainie po rosyjskiej inwazji

0
280

Szefowie polskiej i ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau spotkali się, aby rozmawiać o sytuacji po rosyjskiej inwazji i o koordynacji działań dyplomatycznych. – Będziemy walczyć dalej, Ukraina będzie walczyć – zapewniał Kułeba. Rau podkreślił, że „Polska, niezależnie od biegu wydarzeń, stoi i będzie stała na stanowisku suwerenności i niepodległości, integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową”.

Rosja zaatakowała Ukrainę po wydanym przez Władimira Putina rozkazie przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Do ataków na infrastrukturę wojskową dochodzi w wielu ukraińskich regionach i miastach.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Kułeba: Ukraina będzie walczyć dalej

Sytuację na Ukrainie omawiali w rozmowach szefowie polskiej i ukraińskiej dyplomacji – Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau. Wystąpili potem na wspólnej konferencji prasowej.

Kułeba mówił, że na jego kraj nastąpiła „pełnoprawna, wielkoskalowa inwazja”.

– Będziemy walczyć dalej, Ukraina będzie walczyć, bo to jest nasza ziemia, musimy jej bronić, cieszymy się, że jak widzimy, że rząd polski stoi z nami ramię w ramię – mówił dalej.

Rau: Polska stoi i będzie stała na stanowisku suwerenności i niepodległości Ukrainy

Głos zabrał także Zbigniew Rau. – To, co jest najważniejsze, to to, że po tym dobrym spotkaniu mogę powiedzieć, że Polska, niezależnie od biegu wydarzeń, stoi i będzie stała na stanowisku suwerenności i niepodległości, integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową – powiedział.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj