Dolnośląskie. Kradzież mikołajkowych prezentów ze świetlicy w Czerwonej Wodzie

0
73

Zdj. ilustracyjne

Nieznani sprawcy ukradli mikołajkowe prezenty przygotowane w świetlicy w Czerwonej Wodzie (woj. dolnośląskie). Mieszkańcy od miesiąca gromadzili słodycze i drobne upominki dla najmłodszych. – Dziękuję “Mikołajowi” za ogromną przykrość wyrządzoną dzieciom – powiedziała sołtys Elżbieta Grabowska.

Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę w świetlicy w miejscowości Czerwona Woda koło Zgorzelca.

 

– Złodzieje ukradli nie tylko słodycze, ale też sprzęt o wartości około 10 tysięcy złotych – mówi Paweł Babicz szef lokalnego domu kultury. – To poważny cios dla społeczności – dodał.

 

– Skradziono dwa laptopy, frytkownicę, gofrownicę, żelazko, butlę gazu, wytwornicę do baniek, urządzenie do puszczania baniek mydlanych i wieża z głośnikami – wyliczyła sołtys Czerwonej Wody Elżbieta Grabowska. – Wszystko to zostało zakupione z funduszu sołeckiego i stanowiło wspólną własność mieszkańców, korzystały z tego również dzieci przychodzące do świetlicy na zajęcia – podkreśliła.

Za pomoc w sprawie jest przewidziana nagroda

– Zniknęły także prezenty, które miały otrzymać dzieci na 6 grudnia – przekazała Grabowska. – Słodycze były zakupione dzięki datkom miejscowych przedsiębiorców. Wszystkie te składniki do paczek zostały zakupione dzięki ludziom dobrego serca. Pozostało mi z żalem podziękować “Mikołajowi” za ogromną przykrość wyrządzoną dzieciom – podsumowała.

 

ZOBACZ: Jelenia Góra: Zuchwała kradzież koparki na lawecie. Policja ujęła przestępców

 

Mieszkańcy zapowiadają nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców kradzieży.
 

– Policji leży głęboko na sercu ta sprawa – przekazała Agnieszka Goguł z komendy w Zgorzelcu. – Służby zaangażowały się w poszukiwanie sprawców – dodała.

mbl/ Polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj