Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy: zniszczyliśmy rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem

0
223

Ukraińskie wojsko zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem – poinformował naczelny dowódca ukraińskich Sił Zbrojnych, który na opublikowanym nagraniu pokazał uderzenie z drona Bayraktar.

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny poinformował w piątek wieczorem, że ukraińskie siły „kilka minut temu” zniszczyły „wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim”. „Nasze siły powietrzne działają!” – podsumował.

Generał opublikował nagranie podpisane: „Bayraktar. Makarów. 11.03.2022”. To nazwy bezzałogowego drona używanego do obrony przez siły ukraińskie oraz miejscowości na zachód od Kijowa.

Relacja tvn24.pl z szesnastej doby ataku Rosji na Ukrainę

Rosjanie atakują Ukrainę, bombardując i ostrzeliwując między innymi osiedla mieszkalne, szpitale i szkoły, już szesnastą dobę. W piątek biuro prokuratora generalnego Ukrainy podało, że siły Władimira Putina otworzyły ogień do cywilów czekających na ewakuację w Buczy w obwodzie kijowskim, przez co ranili jedną osobę. Tego dnia dowództwo sił powietrznych informowało, że rosyjskie samoloty ostrzelały białoruską wieś na granicy z Ukrainą. Według nich to prowokacja mająca na celu wciągnięcie w wojnę Białorusi.

W obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniej doby zginęło 10 osób, w tym troje dzieci.

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba ocenił w piątek, że oblężony Mariupol to obecnie najgorsza katastrofa humanitarna na świecie. Podał, że w tym regionie w ciągu 12 dni zginęło 1582 cywilów. „Nie potrafiąc pokonać armii ukraińskiej, Putin bombarduje bezbronnych, blokuje pomoc humanitarną. Potrzebujemy samolotów, aby powstrzymać rosyjskie zbrodnie wojenne” – napisał.

Zaapelował przy tym po raz kolejny o samoloty dla ukraińskiej armii.

„OBRAZY WOJNY”. REPORTAŻ „CZARNO NA BIAŁYM”

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj