8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Eksplozja w koksowni „Przyjaźń”. Nowe informacje o stanie rannych. „Poparzenia 50 proc. ciała”

Musisz przeczytać

W czwartek w koksowni „Przyjaźń” w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) doszło do wybuchu pieca, wskutek czego całkowicie zniszczony został budynek przemiału węgla. Cztery osoby trafiły do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. – Jeden z pacjentów jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia – przekazała dr Karolina Mikuś-Zagórska, zastępca dyrektora ds. medycznych placówki. 

Pacjenci zostali przyjęci do Centrum z rozległymi oparzeniami m.in. twarzy i rąk.

 

– U dwóch z nich potwierdzono w piątek oparzenia dróg oddechowych. Zostaną poddani leczeniu w komorze hiperbarycznej – podała dr Karolina Mikuś-Zagórska.

 

ZOBACZ: Longinówka: Wypadek podczas skoków spadochronowych. Zginął mężczyzna

 

Jak dodała, jeden z pacjentów przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Poparzenia obejmują ok. 50 proc. jego ciała. – Jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia – powiedziała Mikuś-Zagórska.

 

Troje pozostałych pacjentów przebywa na oddziale chirurgicznym. Są przytomni, ich stan jest stabilny.

Wybuch w koksowni „Przyjaźń”. Sześć osób poszkodowanych

– Poszkodowanych zostało w sumie sześć osób. Pięć było przytomnych. Jedna, prawdopodobnie również przytomna, została przewieziona do „oparzeniówki” w Siemianowicach Śląskich – powiedział polsatnews.pl w czwartek po g. 17:00 Tomasz Siemieniec, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy koksownia „Przyjaźń”.

 

WIDEO: Lekarka o stanie poparzonych pacjentów

 

– Przed godziną 15 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu w koksowni „Przyjaźń”. Na miejscu jest 15 zastępów straży pożarnej (ok. 60 strażaków), w tym jednostki zakładowe. Trwa akcja ratunkowa – podał wówczas polsatnews.pl asp. mgr Stefan Flasza, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie.

 

Skalę zniszczeń obrazują zdjęcia nadesłane przez użytkowników do serwisu Zawiercie112.

 

 

Wynika z nich, że wskutek eksplozji zniszczony został znajdujący się na terenie zakładu samochód osobowy. Przygniótł go gruz.

 

Obecna koksownia „Przyjaźń”, należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jest następcą Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń”. Zakład działa w Dąbrowie Górniczej od 1987 roku.

 

an/ml/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -