Ile trzeba zapłacić za euro, dolara i franka o poranku?

0
314

W piątek o poranku obserwujemy osłabianie złotego względem głównych walut. Więcej trzeba zapłacić za euro, dolara amerykańskiego, franka i funta brytyjskiego. Szwajcarska waluta jest powyżej poziomu 4,50 złotego za jednego franka.

W czwartek obserwowaliśmy znaczne osłabienie złotego. Euro kosztowało około 4,72 zł, co było poziomem niewidzianym od listopada 2021 roku. Dolar był najdroższy od maja 2020 roku. Za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 4,23 zł. Za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 4,57 zł. Był to rekordowy poziom, jeśli nie liczyć gwałtownego wzrostu CHF/PLN w dniu 15 stycznia 2015 roku (tak zwany czarny czwartek), kiedy frank chwilowo kosztował nawet 5,17 zł. Funt brytyjski był najwyżej od listopada 2021 roku.

>>>

Złoty się osłabia – notowania

W piątek o poranku mamy do czynienia z kontynuacją osłabiania, ale poziomy są niższe od czwartkowych szczytów. Około godziny 9.30 euro kosztowało 4,66 zł. „Z pewnością powrót EUR/PLN w okolice 4,65 z testowanych 4,72 jest pozytywny, niemniej wciąż poziomy są dalekie od tych sprzed ataku Rosji” – napisał Maciej Madej z Domu Maklerskiego TMS Brokers.

Za dolara amerykańskiego trzeba było zapłacić 4,17 zł.

Frank szwajcarski kosztował prawie 4,51 zł.

Na parze GBP/PLN obserwowaliśmy poziom 5,58.

W piątek europejskie giełdy odrabiają straty.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj