IMGW: pierwszy poranek marca był zimniejszy niż wszystkie poranki w lutym

0
303

Wtorkowy poranek w Polsce był mroźny. Temperatura przy gruncie w Zakopanem spadła do -16 stopni Celsjusza, -11 st. C było w Warszawie, czy Ostrołęce. Niewiele więcej termometry pokazywały na poziomie dwóch metrów.

„Dzisiejszy poranek, mimo że zaczął się już marzec, był zimniejszy niż wszystkie poranki w lutym” – napisał we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Do wpisu zamieszczono mapę zanotowanej temperatury przy gruncie do godziny 6 we wtorek. W Zakopanem było -16 stopni Celsjusza, w Warszawie, Łodzi i Ostrołęce odnotowano -11 st. C – podał IMGW.

Jak wynika z danych serwisu wetteronline.de, temperatura zarejestrowana przez stacje meteorologiczne na poziomie dwóch metrów w Zakopanem wynosiła -12 st. C, -10 st. C było w Szymanach w województwie warmińsko-mazurskim, a -9 st. C w Ostrołęce i Białymstoku. Nigdzie nie odnotowano temperatury dodatniej.

Temperatura odnotowana we wtorek o godzinie 6wetteronline.de

„Bardzo ciepły” luty

Na 1 marca przypada początek wiosny meteorologicznej. Jak przyznał IMGW, luty okazał się „bardzo ciepły jak na ostatni miesiąc zimy”. Ze wstępnych danych i opublikowanej we wtorek mapy wynika, że luty w całym kraju był znacznie powyżej normy, a największe odchylenie odnotowano na wschodzie. W Terespolu wyniosło ono 4 st. C, a w Siedlcach, Warszawie i Białymstoku – 3,9 st. C.

Oszronione szyby. Relacja Reportera 24

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia oszronionych szyb aut we wtorkowy poranek w Częstochowie.

IMGW, wetteronline.de, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/s_bawor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj