Kolejna firma zawiesza swoją działalność w Rosji

0
300

Bridgestone dołącza do grupy firm motoryzacyjnych, które zawiesiły swoją działalność w Rosji. Wcześniej podobne kroki podjęły między innymi Michelin, Volvo, AB Volvo czy General Motors.

Bridgestone zaznaczył, że decyzja wejdzie w życie w piątek 18 marca „po dokonaniu niezbędnych przygotowań”. Oprócz wstrzymania produkcji w Rosji firma zdecydowała się na „zamrożenie wszelkich nowych inwestycji i wstrzymanie ze skutkiem natychmiastowym całego eksportu do Rosji”.

Rosyjska inwazja na Ukrainie. Bridgestone wycofuje się z Rosji

Spółka zatrudnia ok. 1000 pracowników pracujących w fabryce opon do aut osobowych w Uljanowsku i biurach sprzedaży. Firma poinformowała, że w tym czasie będzie wspierać finansowo swoich pracowników.

„Jesteśmy głęboko poruszeni wojną w Ukrainie i jej skutkami dla wielu niewinnych ludzi, w tym naszych pracowników i partnerów. Potępiamy wszelkie formy przemocy i mamy nadzieję, że pokój zostanie szybko przywrócony. Naszą główną troską w tym kryzysie jest bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin” – poinformowano w oświadczeniu.

Bridgestone jest kolejną spółką motoryzacyjną, która zdecydowała się wstrzymać działalność w Rosji i eksport do tego kraju. Wcześniej takie kroki podjął m.in. Michelin, Volvo, AB Volvo czy General Motors.

Bridgestone to największy producent wyrobów gumowych i opon na świecie założony w Japonii w 1931 r. Koncern posiada 59 fabryk ogumienia. Oprócz opon Bridgestone produkuje: części samochodowe, przemysłowe wyroby gumowe, produkty chemiczne i artykuły sportowe.

Atak Rosji na Ukrainę

24 lutego Rosja rozpoczęła wspieraną przez Białoruś inwazję na Ukrainę. W związku z napaścią wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj