Kongres Programowy PO. Aktywistka klimatyczna przerwała przemówienie Donalda Tuska

0
50

„Gaz ziemny to broń dyktatorów” – brzmiał napis transparentu młodej kobiety, która weszła na scenę i stanęła obok Donalda Tuska, przemawiającego w czwartek podczas kongresu PO. Początkowo ochroniarze chcieli powstrzymać aktywistkę, jednak ich działania wstrzymał lider Platformy. – Śmiało, może pani bliżej – powiedział polityk, na co sala zareagowała oklaskami.

W czwartek zorganizowano Kongres Programowy Platformy Obywatelskiej „Energetyka i Klimat”. Na mównicy pojawił się m.in. lider partii Donald Tusk, który mówił o roli, jaką powinny odgrywać kwestie związane z ochroną środowiska. 

 

W pewnym momencie na scenę usiłowała wejść kobieta z dużym, czerwonym transparentem. Ochroniarze próbowali ją wyprowadzić, na co Tusk zareagował, przerywając przemówienie.

 

– Dzień dobry – powiedział, a pilnujących porządku poprosił, żeby pozwolił zostać kobiecie na scenie. –  Śmiało może pani bliżej – dodał, a po tych słowach zgromadzeni na kongresie zaczęli klaskać.

 

 

Na trzymanym przez kobietę transparencie widniał napis: „Gaz ziemny to broń dyktatorów”. 

 

– Gaz ziemny to broń dyktatorów. Pełna zgoda. Ci, którzy wyrzekają się problemu zanieczyszczenia środowiska, opowiadają się także za autorytaryzmem, dyktaturą, a nie demokracją – skomentował lider PO. 

Przemawiali też Trzaskowski i Budka 

Przed Tuskiem ze sceny przemawiali też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef klubu parlamentarnego PO Borys Budka. 

 

– Wyzwania przed nami są absolutnie fundamentalne, a PiS nie ma żadnej odpowiedzi na nie. Odmawianie rakiet (Patriot od Niemiec – red.), które mógłby nas chronić – pokazuje, że oni nawet w kwestiach bezpieczeństwa nie mają planu. Tak samo jest z polityką klimatyczną – powiedział Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Donald Tusk mówił o „talibach znad Wisły”. Zadedykował im piosenkę

 

Z kolei Budka zapowiadał, że Platforma – jeśli dojdzie do władzy – do 2030 roku stworzy „co najmniej 700 lokalnych społeczności energetycznych”.

 

– Całkowicie zmodernizujemy co najmniej 150 sieci ciepłowniczych w Polsce. Wybudujemy do tego dwa tysiące biogazowni. Dwa milony domów domów zostanie objętych kompleksową termomodernizacją – wyliczał szef klubu PO.

ap/wka/polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj