„Kret” przejedzie przez Warszawę. Może dojść do utrudnień w ruchu

0
38

W nocy z piątku na sobotę, o godzinie 23 kolumna przekroczy granicę województwa łódzkiego i mazowieckiego. Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ. Samochody jadące w kierunku Warszawy, powinny wybrać drogę krajową nr 50., następnie autostradę A2 do Warszawy.

 

O godzinie 5:30 w sobotę transport dotrze do węzła Janki na trasie S8. Stamtąd ruszy dalej o godzinie 22. Następnie około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia – przekazała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

 

Na węźle Puławska (przed tunelem POW) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i w godz. 00:30 – 3 będzie poruszała się po drogach miejskich (Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa).

 

ZOBACZ: Łódzkie: Śmiertelny wypadek na DK 42. BMW wypadło z drogi i dachowało. Nie żyje 19-latka

 

Następnie transport dotrze do węzła Lubelska na S17, gdzie o godz. 6 zaplanowano kolejny postój na jezdni do niedzieli do godz. 22. Ruch samochodowy zostanie przekierowany na jezdnie boczne.

 

Wieczorem transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina. GDDKiA apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości, korzystali z tras alternatywnych.

 

Transport porusza się z prędkością 30 km/h

Ogromna maszyna trafiła do Polski z Hiszpanii w elementach. Niektóre z nich transportowano lądem, inne przypłynęły statkiem. Te drugie fragmenty ze Szczecina do Opola przewieziono barkami i pontonami po Odrze. Dalej ruszyły lądem, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu dla użytkowników dróg.

 

Transport maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine) to wyjątkowe przedsięwzięcie pod względem logistycznym i technicznym przygotowywane od wielu miesięcy przez wyspecjalizowane firmy. Całość została podzielona na 14 zestawów. Największe części, które wyjechały z Portu Famet w Opolu ciężarówkami, mają wymiary 9 metrów szerokości, 75 metrów długości i wagę 500 ton

 

Maszyna zmierza na Podkarpacie, gdzie ma pomóc w wykopaniu tunelu. Trasę transportu poprowadzono naokoło przez Piotrków Trybunalski, Warszawę i Lublin. Nie dało się prostszym szlakiem przez Kraków, gdyż nie pozwala na to nośność tamtejszych mostów. Transport porusza się z prędkością do 30 km/h, ale zmniejsza ją do około 10 km/h na mostach.

 

ZOBACZ: Gigantyczna maszyna jedzie przez Polskę. Utrudnienia na A4 i A1

 

Maszyna dotrze do celu, gdzie będzie drążyła tunel w ciągu powstającej drogi ekspresowej S19 na odcinku Rzeszów – Babica. Długość „kreta” po złożeniu to 112 metrów, a średnica tarczy – 15,2 metra

 

– Dzięki tej tarczy będzie budowany jeden z najdłuższych tuneli w Polsce, mający ponad dwa kilometry – przekazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

mbl/ sgo/ Polsatnews.pl/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj