Lufthansa zawiesza kursy do Kijowa i Odessy. Powodem obawy “o możliwość rosyjskiej inwazji” na Ukrainę

0
108

Ze względu na groźbę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Lufthansa zawiesza kursy do Kijowa i Odessy – poinformował w sobotę rzecznik prasowy tego niemieckiego przewoźnika lotniczego. Loty zostaną wstrzymane od najbliższego poniedziałku, 21 lutego, do końca miesiąca.

Lufthansa zawiesza loty do i z ukraińskich miast: Kijowa i Odessy. Rzecznik tego niemieckiego przewoźnika lotniczego uzasadnił decyzję “rosnącymi obawami o możliwość rosyjskiej inwazji” na Ukrainę.

Lufthansa zrealizuje kilka ostatnich lotów do Kijowa i Odessy w najbliższy weekend, po czym od poniedziałku zawiesi te połączenia do końca miesiąca – podał rzecznik. Decyzja przewoźnika nie będzie dotyczyła lotów do Lwowa na zachodniej Ukrainie – te będą nadal wykonywane.

Inne europejskie linie lotnicze również odwołały połączenia

– Lufthansa na bieżąco monitoruje sytuację. O kolejnych decyzjach odnośnie połączeń lotniczych poinformujemy w późniejszym terminie – powiedział rzecznik.

Jak informuje agencja Reuters, Lufthansa podjęła swoją decyzję w ślad za innymi europejskimi liniami lotniczymi, które już odwołały połączenia do i z Ukrainy. Również w sobotę niemieckie MSZ wezwało swoich obywateli do opuszczenie Ukrainy.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj