Mariusz Błaszczak: polscy żołnierze rozpoczęli ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami w Polsce

0
148

Żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęli w południowo-wschodniej Polsce wspólne ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

O ćwiczeniach minister obrony narodowej poinformował w niedzielę we wpisie na Twitterze. “W weekend żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej rozpoczęli w południowo-wschodniej Polsce wspólne ćwiczenia z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Konsekwentnie wzmacniamy bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO” – napisał Błaszczak.

CZYTAJ WIĘCEJ: RAPORT – ROSJA – UKRAINA. SYTUACJA NA GRANICY I PRZYCZYNY KONFLIKTU

Wpis został opatrzony kilkoma zdjęciami dokumentującymi ćwiczenia.

Żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej trafili do Polski na początku lutego w związku z zaogniającą się sytuacją na Ukrainie i groźbą inwazji ze strony Rosji.

CZYTAJ WIĘCEJ: 82. Dywizja Powietrznodesantowa – charakterystyka

Stacjonująca w Fort Bragg w Północnej Karolinie dywizja liczy około 17,5 tysiąca żołnierzy. Jako rdzeń sił natychmiastowego reagowania jest zdolna do walki w dowolnym miejscu na świecie w ciągu 18 godzin. Jej początki sięgają roku 1917, gdy została sformowana jako dywizja piechoty krótko po przystąpieniu przez USA do pierwszej wojny światowej.

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@mblaszczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj