Mariusz Błaszczak reaguje na propozycję Niemiec ws. Patriotów: Przyjąłem propozycję

0
46

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oznajmił, że “z satysfakcją” przyjął propozycję Niemiec ws. dostarczenia Polsce systemu obrony przeciwlotniczej Patriot. Rząd w Berlinie złożył ją w niedzielę.

“Z satysfakcją przyjąłem propozycję niemieckiej minister obrony dot. rozmieszczenia w naszym kraju dodatkowych wyrzutni rakiet Patriot. Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej ze stroną niemiecką, zaproponuję by system stacjonował przy granicy z Ukrainą” – napisał Błaszczak na Twitterze.

 

 

Jest to odpowiedź wicepremiera na wczorajsze oświadczenie niemieckiej minister obrony. Christine Lambrecht w rozmowie z “Rheinische Post” powiadomiła, że Niemcy mogą przekazać Polsce system obrony powietrznej.

 

– Zaoferowaliśmy Polsce wsparcie w ochronie przestrzeni powietrznej naszymi myśliwcami Eurofighter i systemami obrony przeciwlotniczej Patriot – powiedziała. 

Odpowiedź niemieckiego rządu na wydarzenia z Przewodowa

Według agencji Reuters, propozycja niemieckiego rządu to reakcja na wydarzenie, do którego doszło we wtorek, 15 listopada w Przewodowie, gdy na suszarnię zbóż spadła rakieta, zabijając dwóch Polaków.

 

Za pomocą naziemnych systemów obrony powietrznej, takich jak np. Patriot, możliwe jest przechwytywanie nadlatujących pocisków. Niemcy dysponują 12 jednostkami, z czego dwie obecnie stacjonują na Słowacji.

jsd/ml/polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj