Mer Melitopola został wymieniony na dziewięciu rosyjskich jeńców

0
268

Ukraińska agencja informacyjna Interfax, cytując wysokiego rangą urzędnika administracji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, poinformowała, że Ukraina przekazała stronie rosyjskiej dziewięciu schwytanych żołnierzy, aby uwolnić mera miasta Melitopol, Iwana Fedorowa, który został porwany w zeszłym tygodniu.

„Iwan Fiodorow został zwolniony z rosyjskiej niewoli. Za niego Rosja otrzymała dziewięciu wziętych do niewoli żołnierzy, poborowych, w rzeczywistości dzieci urodzone na przełomie 2002 i 2003 roku” – czytamy w komunikacie ukraińskiej agencji informacyjnej Interfax.

Iwan Fedorowfacebook.com/IvanFedorovMelitopol

Biuro prezydenta Ukrainy podało wcześniej, że Iwan Fedorow został zwolniony, ale nie podało szczegółów. Po odzyskaniu wolności mer Melitopola rozmawiał telefonicznie z Wołodymyrem Zełenskim.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Uprowadzenie mera Melitopola

Melitopol, w obwodzie zaporoskim, jest zajęty przez wojska rosyjskie. Z ich inicjatywy merem została tam członkini prorosyjskiej partii „Opozycyjna Platforma – Za Życie” radna Hałyna Danylczenko, która zachęca mieszkańców, by „dostosowali się do nowej sytuacji”.

Fedorow został w piątek uprowadzony przez Rosjan. Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, iż Fedorow był torturowany i żądano od niego, by publicznie uznał okupacyjne władze rosyjskie.

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/IvanFedorovMelitopol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj