Międzyrzecz. Nie żyje 70-latek. Drzewo przygniotło samochód, którym jechał

0
147

Lubuscy strażacy mieli do tej pory około 400 zgłoszeń związanych ze skutkami silnego wiatru. Najtragiczniejsza interwencja dotyczyła 70-latka, który jechał samochodem i w Międzyrzeczu został przygnieciony przez drzewo.

Do zdarzenia doszło w Międzyrzeczu około godziny 6.30. To wtedy na obrzeżach miasta drzewo przewróciło się wprost na jadący samochód osobowy marki Seat. Kierujący nim mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Nie było innych osób poszkodowanych.

Do tej pory lubuscy strażacy mieli około 400 zgłoszeń związanych ze skutkami silnego wiatru, który występuje w regionie. Najwięcej interwencji dotyczy usuwania drzew, konarów i połamanych gałęzi z dróg, chodników czy posesji. Były też cztery zgłoszenia o zerwanych dachach.

>>>

Około 80 tysięcy odbiorców pozbawionych prądu

Jak poinformował rzecznik gorzowskiego Oddziału Enea Operator Krzysztof Osiński, w woj. lubuskim wg stanu na godz. 6 w czwartek ok. 80 tys. odbiorców było pozbawionych zasilania z powodu awarii będących skutkiem wichury. Dodał, że awarie są lokalizowane i usuwane na bieżąco.

Dyżurny meteorolog w Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Gorzowie Wlkp. przekazał, że jak dotąd w województwie lubuskim najsilniejsze porywy wiatru zarejestrowano w czwartek o godz. trzeciej w Słubicach – 83 kilometrów na godzinę, w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze – 76 kilometrów na godzinę. W nocy nad regionem przeszła również burza.

>>> W DOBRZYCY W WIELKOPOLSCE WICHURA ZERWAŁA DACHY W PONAD 20 DOMOSTWACH>>>

W Lubuskiem cały czas obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. Zgodnie z nim wiatr o średniej prędkości od 40 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę ma występować do godz. 16 w czwartek. Lokalnie możliwe są także burze i opady krupy śnieżnej.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj