MŚ w Katarze. Polska-Meksyk. Jerzy Engel wskazał słabe strony Meksykanów

0
38

– Każdy mecz na mundialu jest najważniejszy, ale ten pierwszy stworzy dobry klimat w zespole i wokół niego. Piłkarze poczują swoją wartość i to, że mogą zrobić na tym mundialu coś wielkiego, więc jest to bardzo ważny mecz – powiedział w Polsat News Jerzy Engel. 

 

– Mamy piłkarzy, którzy mają doświadczenie na dużych imprezach, to jest bezcenne. Tego nie da się ani wytrenować, ani nigdzie kupić – dodał.

Słabe strony Meksyku. Jerzy Engel tłumaczy

Były selekcjoner stwierdził, że „Meksyk jest groźny przede wszystkim w odbiorze piłki”. – Będą do nas doskakiwać po stracie piłki i natychmiast starać się tę piłkę odebrać. Jeśli wytrzymamy ten napór i uda nam się wyjść do kontry, to wtedy będą obnażeni – wyjaśnił. 

 

– Oni bardzo słabo bronią jeśli chodzi o kontry i stale fragmenty gry. W tych elementach widzę naszą największą szansę – ocenił. 

 

Wideo: MŚ w Katarze. Polska-Meksyk. Jerzy Engel wskazał słabe strony Meksykanów

 

– Jeżeli jedzie się na taki turniej, to wiadomo, że spotkamy się tam z najlepszymi. Trzeba wierzyć, że nawet z tymi najmocniejszymi reprezentacjami można wygrać. Zawodnicy powinni wierzyć w zwycięstwo w każdym meczu – powiedział Engel.

 

ZOBACZ: Ostatni mundial Lewandowskiego? Kapitan reprezentacji odpowiada

 

– Ewentualna wygrana z Meksykiem zbuduje ten zespół mentalnie. Pozwoli im uwierzyć, że możemy wygrać z każdym – dodał.  

 

Pytany na jakiej podstawie możemy z optymizmem patrzyć na wyjście z grupy powiedział, że są to nazwiska naszych zawodników. 

 

– Lewandowski to najlepszy strzelec na świecie. Każdy zespół chciałby go mieć w swoim składzie. Zieliński to jeden z najlepszych rozgrywających w Europie, Szczęsny fantastyczny bramkarz grający od lat w Juventusie. Mógłbym tak wymienić właściwie całą jedenastkę – przyznał. 

 

– Trzeba wierzyć w naszych zawodników, bo wiara przenosi góry, więc możliwe, że i tym razem tak będzie – zaapelował.

Faworyci mundialu

Były selekcjoner przyznał jednak, że bardzo brakuje mu w kadrze Jakuba Modera, który nie pojechał na mistrzostwa świata z powodu kontuzji. – On bardzo by nam pomógł w środku pola, bo nie wiemy w jakiej dyspozycji jest Bielik, wracający po kontuzji – stwierdził 

 

Engel jako faworytów mundialu wskazał Brazylię i Argentynę. – Ważną rolę może też odegrać Hiszpania i Dania – ocenił. 

 

ZOBACZ: Mundial 2022. Kibice nie kupią piwa alkoholowego na stadionach

 

Pytany o wynik meczu Polska – Meksyk powiedział, że „wygrany ten mecz jedną bramką”.

 

Reprezentacje Polski i Meksyku mierzyły się dotychczas osiem razy. Bilans to trzy zwycięstwa biało-czerownych, dwa remisy i trzy zwycięstwa Meksyku. Bramki: 9-13 na niekorzyść Polaków. 

dk/ml/ Polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj