Mundial w Katarze. Andrzej Duda w Polsat News: Mecz reprezentacji obejrzę z polskimi żołnierzami

0
34

Rozmawiałem z premierem Mariuszem Błaszczakiem. Umówiliśmy się, że jutro obejrzymy ten mecz razem z naszymi żołnierzami – poinformował w programie „Gość Wydarzeń” prezydent Andrzej Duda.

Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta Andrzeja Dudę o to, czy wybiera się na mecz reprezentacji Polski do Kataru. W wtorek nasi piłkarze zmierzą się z rywalami z Meksyku.

Duda: Mecz obejrzę z żołnierzami

– Do Kataru nie, ale mecz bardzo chętnie obejrzę. Przed chwilą rozmawiałem z ministrem Mariuszem Błaszczakiem o obecnej sytuacji i umówiliśmy się, że mecz obejrzymy jutro wspólnie z naszymi żołnierzami. Pojedziemy do tych żołnierzy, którzy pełnią służbę na terenie przygranicznym na Podlasiu. Z nimi spędzimy te kilka godzin i obejrzymy mecz – powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: „Ważny gest”. Andrzej Duda o propozycji Niemców

 

– Bardzo bym chciał, żeby nasi wygrali. Będziemy im kibicować. Ja wierzę w Polaków – dodał. Podkreślił, że „Polscy piłkarze wielokrotnie pokazali, że mogą wygrać z najbardziej faworyzowanymi rywalami”.

Prezydent: Obecnie sytuacja jest zbyt poważna

Prezydent dodał, że obecnie sytuacja jest zbyt poważna, aby mógł sobie pozwolić na wyjazd na mecz do Kataru. – To, co dzisiaj dzieje się za naszą granicą, to, co stało się w zeszłym tygodniu powoduje, że znacznie właściwszym miejscem jest Polska – powiedział.

 

Dodał, że jeśli dojdziemy do finału, to będzie inna sytuacja. – Wtedy, mam nadzieje, że jeżeli bym pojechał na te parę godzin na mecz finałowy, to nic się nie stanie – zakończył

 

pgo/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj