Nie odebrali ich właściciele, przeszły na własność miasta. Odholowane auta na sprzedaż

0
238

Drogowcy sprzedają odholowane samochody, po które nie zgłosili się właściciele. Zgodnie z prawem po pół roku samochody przeszły na własność miasta. Tym razem na liście znalazło się 16 pojazdów znanych marek.

Po raz drugi drogowcy wystawili na sprzedaż samochody, które po odholowaniu w ciągu sześciu miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli, stając się tym samym stały się własnością miasta. Uspokajają, że sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania. Pod młotek pójdą samochody pozostawione na ulicy bez tablic rejestracyjnych i te, których stan wskazywał, że nie są używane, czyli wraki.

Takie pojazdy – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek straży miejskiej lub policji i trafiają na parkingi firm, z którymi drogowcy mają podpisane umowy. “Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy” – przypomina ZDM.

Na liście 16 samochodów

Jak wyliczają drogowcy, w 2020 roku ze stołecznych ulic usunięto na polecenie służb 10 626 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i 1 978 wraków. “W zeszłym roku odholowaliśmy odpowiednio 12 213 i 1 816 pojazdów, zaś w bieżącym – odpowiednio 1783 i 326. Do jesieni 2021 roku auta, których nikt nie zdecydował się odebrać, po przejściu na własność miasta kierowaliśmy na złom. Zazwyczaj bez żalu. W większości przypadków to samochody gruchoty. Na drogi nie przywróciłby ich nawet generalny remont” – podaje ZDM.

Zdarzają się jednak wyjątki. Jesienią zeszłego roku w przetargu wystawiono osiem takich samochodów. Siedem znalazło nowych właścicieli, a miasto uzyskało za nie 92,7 tysiąca złotych.

Teraz na liście znalazło się 16 aut: audi a3, audi a6, chevrolet lacetti, chrysler cruiser, fiat ducato, ford fusion, mazda 6 kombi, mercedes c180 kombi, nissan primastar, opel corsa, opel vectra, peugeot 407, renault laguna kombi, smart fortwo, volkswagen phaeton i volkswagen polo.

Gdzie można oglądać auta?

Auta zostały wystawione do sprzedaży na podstawie wycen szacunkowych i ocen biegłych skarbowych. “Na oferty czekamy do 22 marca do godz. 14. Auta można oglądać w dniach 9-11 marca, 14-18 marca i 21 marca w godzinach 10-13 na terenie bazy ZDM przy ul. Gołdapskiej 7 po uprzednim uzgodnieniu z pracownikami ZDM pod numerami telefonów: 22 55 89 771 i 22 55 89 792.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o pierwszej sprzedaży porzuconych samochodów:

ZDM wystawia na sprzedaż odholowane autaZDM

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj