Nowe zdjęcia satelitarne sił rosyjskich. Prawie 150 śmigłowców szturmowych i transportowych na południu Białorusi

0
121

Nowe zdjęcia satelitarne amerykańskiej firmy Maxar Technologies pokazują około 150 niewidzianych wcześniej śmigłowców oraz kilka dużych zgrupowań sił lądowych na południowej Białorusi, w odległości około 30 kilometrów od granicy z Ukrainą – poinformowały w piątek media, w tym agencja Reutera.

Informację taką podał również na Twitterze korespondent BuzzFeed News Christopher Miller. Napisał, że nowe zdjęcia satelitarne pokazują prawie 150 śmigłowców szturmowych i transportowych, a także sprzęt pomocniczy na południu Białorusi.

Według pochodzących z piątku zdjęć jedno zgrupowanie śmigłowców, liczące ponad 90 maszyn, znajduje się nieopodal miasta Chojniki w obwodzie homelskim na południowym wschodzie Białorusi, około 170 na północ od Kijowa. Drugie znajduje się w Mozyrzu, położonym około 40 km na zachód od Chojnik.

Wśród widocznych na zdjęciach maszyn widać śmigłowce transportowe i szturmowe oraz pojazdy wojskowe ustawione w kolumnie.

Jak dotąd Rosja kilkakrotnie używała śmigłowców do desantu wojsk powietrznodesantowych, między innymi pod Kijowem.

Rosyjska ofensywa na KijówPAP

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę

Ukraina została zaatakowana przez Rosję w czwartek nad ranem. Jak podał prezydent Wołodymyr Zełenski, w czwartek zginęło 137 Ukraińców. W piątek inwazja jest kontynuowana. W wielu ukraińskich regionach i miastach do ataków dochodzi zarówno na infrastrukturę wojskową, jak i obiekty cywilne. Rosyjskie siły nacierają na Kijów.

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj