Oferują pracę ukraińskim lekarzom

0
258

Poznańska przychodnia zamieściła ogłoszenie o pracę. Poszukiwani są ukraińscy lekarze i lekarki z kilku specjalności. Nie wiadomo jeszcze, ilu medyków zostanie zatrudnionych. Na razie dyrekcja placówki czeka na zgłoszenia.

Obywatele Ukrainy, którzy uciekli ze swojej ojczyzny do Polski, mogą legalnie podjąć pracę w naszym kraju. Oferty pracy pojawiają się już w urzędach pracy, prywatnych serwisach rekrutacyjnych i w specjalnych punktach tworzonych przez urzędy miasta.
Ogłoszenie opublikowała też poznańska przychodnia POSUM, która chce zatrudnić ukraińskich lekarzy i lekarki.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę 

“Chcemy dać szansę zatrudnienia”

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych to miejska przychodnia. – Zależy nam, żeby osoby przybywające z Ukrainy miały możliwości pracy i rozwoju w odpowiednich warunkach. Jesteśmy przekonani, że osoby, które posiadają wysokie kwalifikacje również powinny zasilić nasz rynek. Chcemy tym osobom pomóc, sami jednocześnie wykorzystując pewną szansę, że pojawią się na rynku usług medycznych – mówi tvn24.pl Konrad Zaradny, dyrektor POSUM.

Dyrekcja tej przychodni chce przyjąć do pracy lekarzy z konkretnych specjalności. Poszukiwani są między innymi: lekarze rodzinni, lekarze medycyny pracy, psychiatrzy, geriatrzy, gastroenterolodzy czy neurolodzy. Ilu dokładnie medyków znajdzie zatrudnienie? – To będzie zależało od dyspozycyjności poszczególnych lekarzy. Zobaczymy ile osób się do nas zgłosi i wtedy będziemy decydować dokładnie. Wierzymy, że swoim doświadczeniem i wiedzą wesprą nas nie tylko w przypadku leczenia uchodźców z Ukrainy, ale też i polskich pacjentów – dodaje Zaradny.

Przychodnia pomoże w formalnościach

Dyrekcja przychodni jest gotowa wesprzeć osoby chętne do pracy we wszelkich formalnościach. Jeżeli będzie taka potrzeba to nowi pracownicy będą mogli też liczyć na pomoc w nauce języka polskiego. – Kwestie zatrudnienia medyków z Ukrainy uprościła specustawa, przyjęta 12 marca, która pozwala na uproszczony tryb rozpoczęcia pracy w placówkach medycznych przez okres 18 miesięcy. W tym czasie obywatele Ukrainy będą mogli podjąć pracę według uproszczonej procedury. Mamy nadzieję, że osoby, które zdecydują się z nami zostać na dłużej będą miały taką szansę – dodaje Zaradny.

Każdy obywatel Ukrainy, który przebywa w Polsce legalnie, ma prawo korzystać z opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jak Polacy 

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: UM Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj