Okazał identyfikator wydany przez „smerfa Ciamajdę z upoważnienia Papy Smerfa”. Nietypowe „pozwolenie” kierowcy meleksa

0
99

Smerf Ciamajda miał wydać identyfikator dla kierowcy meleksa. Wożący turystów po Krakowie mężczyzna miał za szybą dokument wydany „z upoważnienia Papy Smerfa” przez „kierownika działu zarządzania wioską i ochrony przed Gargamelem”.

Do nietypowej interwencji krakowskich strażników miejskich doszło w czwartek po południu na ulicy Grodzkiej, w ścisłym centrum miasta. Uwagę mundurowych zwrócił jeden z meleksów – elektrycznych pojazdów, wykorzystywanych do wożenia po Krakowie turystów.

Identyfikator wydany przez smerfy

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd na wysokości ulicy Stradom, gdy w środku nie było już pasażerów. Poprosili kierującego meleksem o okazanie dokumentu uprawniającego do wjazdu na ulice Starego Miasta, objętego parkiem kulturowym. Poruszanie się w tym miejscu bez pozwolenia magistratu jest zakazane.

Ku zdziwieniu strażników mężczyzna okazał dokument wydany „z upoważnienia Papy Smerfa” przez smerfa Ciamajdę, pełniącego obowiązki „kierownika działu zarządzania wioską i ochrony przed Gargamelem”.

Wjazd do centrum „z upoważnienia Papy Smerfa”. Nietypowe pozwolenie kierowcy meleksaStraż Miejska Miasta Krakowa

„Wyraz artystyczny i ozdoba pojazdu”

W treści „identyfikatora” czytamy, że „naklejka jest wyrazem artystycznym i ozdobą pojazdu” oraz że „nie uprawnia do wjazdu w strefę parku kulturowego Starego Miasta”.

„Mimo iż identyfikator okazał się artystyczną ozdobą pojazdu, za posługiwanie się podrobionym dokumentem sprawę przekazano policji. Dodatkowo, w związku z popełnionymi wykroczeniami, postępowanie w tym zakresie prowadzi straż miejska” – czytamy w komunikacie Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Straż Miejska Miasta Krakowa

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Miasta Krakowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj