Piotr Ikonowicz: Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze

0
54

“Po kolejnych atakach rakietowych Rosji zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane baterie Patriot zostały przekazane do Ukrainy i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić przed kolejnymi ofiarami i blackoutem oraz zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy” – napisał w środę na Twitterze Mariusz Błaszczak, szef polskiego ministerstwa obrony.

 

 

– To systemy Patriot, które są planowane w ramach zintegrowanej obrony powietrznej NATO – powiedziała w czwartek Christine Lambrecht, niemiecka minister obrony.

 

ZOBACZ: Niemcy. Minister obrony odrzuca propozycję wysłania Patriotów do Ukrainy. “To systemy NATO”

 

Sprawę w czwartek w programie “Debata Dnia” komentowali goście Agnieszki Gozdyry.

 

– NATO nie może stawiać broni na terenie, który nie jest NATO-wski. Ze sprawy, która mogła nam pomóc, zrobiła się sprawa, która nam przeszkadza – powiedział Ryszard Petru (Instytut Myśli Liberalnej, Nowoczesna).

 

WIDEO: Ryszard Petru i Piotr Ikonowicz w “Debacie Dnia”

 

 

– Wydaje mi się, że to kwestia presji PiS-owskiej czy prezesa Kaczyńskiego. Nagle zrobiliśmy się zbyt proniemieccy i minister Błaszczak musiał pokazać, że taki proniemiecki to on nie jest – stwierdził polityk.

 

Ocenił też: – To skandaliczne, nieodpowiedzialne, po raz kolejny pokazuje, że Polska nie jest racjonalnym partnerem dla NATO.

Piotr Ikonowicz o Mariuszu Błaszczaku: Myślę, że miał dobre intencje

– Sama intencja wydaje się racjonalna, bo nie jesteśmy w tej chwili zagrożeni atakiem, a czym innym. Jeżeli Ukraina się nie obroni przed wyłączeniem swojej energetyki, to do nas przyjadą kolejne miliony uchodźców i będziemy mieli problem – odniósł się do sprawy Piotr Ikonowicz (Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej).

 

– Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze – ocenił. Zapytany przez prowadzącą, czy to pochwała, odpowiedział: – Tak, tak, nie cenię go wysoko w sensie kompetencji, ale myślę, że miał dobre intencje i jak większość z nas dobrze życzy Ukraińcom.

 

– Tak, tak, i chciał rozpętać III wojnę światową – skontrował Petru.

 

an/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj