Podtopione miejscowości i alerty powodziowe. Woda zalewa Anglię

0
88

Rzeki w Wielkiej Brytanii wylały po obfitych opadach deszczu, które przyniósł orkan Franklin. Zalane są częściowo miejscowości w hrabstwach Shropshire i Worcestershire w zachodniej części Anglii. Wzdłuż rzeki Severn obowiązują alerty powodziowe.

Trudna sytuacja związana z wysokim poziomem wody w rzekach panuje w środę w północnej Anglii i regionie West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii, graniczącym z Walią. Stolicą tego regionu jest Birmingham. Do powodzi doszło na obszarze położonym nad rzeką Severn, przepływającą przez Walię i Anglię. To najdłuższa rzeka w Wielkiej Brytanii, ma 354 kilometry długości.

Zalane zostały miejscowości Ironbridge, Jackfield, Bridgnorth, Coalport w hrabstwie Shropshire.

Alerty powodziowe, naruszone zapory

Na całej długości rzeki w hrabstwie Worcesteshire obowiązywało w środę 14 ostrzeżeń powodziowych.

W miejscowości Bewdley we wtorek naruszone zostały zapory przeciwpowodziowe. Według Agencji Środowiska w środę poziom rzeki w tym rejonie osiągnął 5,33 metra. Stan wody ma utrzymać się w tym tygodniu na wysokim poziomie w wyniku prognozowanych opadów deszczu. Nie powinien jednak paść historyczny “rekord”, wynoszący około 5,5 m.

Zalania w regionie West MidlandsENEX

Rzeka Severn wylałaENEX

Niebezpiecznie także w innych rejonach

Jeszcze w poniedziałek po południu na obszarze całej Wielkiej Brytanii obowiązywało ponad 300 ostrzeżeń powodziowych. Mocno dotknięte zostały Manchester i jego okolice, gdzie w związku z powodziami ewakuowano ponad 70 domów.

Na początku tygodnia zagrożenie powodziowe utrzymywało się również w Irlandii Północnej.

O ile przy poprzednich burzach – Dudley i Eunice – najwięcej szkód spowodował porywisty wiatr, o tyle przy niżu Franklin, który uderzył w niedzielę, najbardziej niszczycielskie okazały się obfite opady deszczu.

Skutki ulewnych opadów deszczu w Leeds w AngliiENEX

Drogi pod wodą w mieście Maltock w Anglii

Drogi pod wodą w mieście Maltock w AngliiReuters, Phil Gregory Twitter/@tideswellman

“Przejazd przez wody powodziowe jest główną przyczyną śmierci w czasie powodzi. Nie ryzykuj” -zaapelowała Agencja Środowiska na Twitterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj