Pogoda na 16 dni: bardzo możliwe, że zimy już nie zobaczymy

0
114

Do końca lutego nie widać ani jednego dnia z mroźną pogodą. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Kolejne niże przechodzące nad Europą z zachodu na wschód niezmiennie sprowadzają, także do nas, ciepłe, atlantyckie powietrze. Jednocześnie na wschodzie kontynentu nadal nie powstał na tyle silny wyż, który powstrzymałby napływ łagodnego powietrza znad oceanu daleko w głąb Europy. Podobna sytuacja utrzyma się również w ostatnim tygodniu lutego, a to nie daje nadziei na zimową końcówkę miesiąca, mimo nieco chłodniejszego powietrza, które dotrze do nas po weekendzie (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

W najbliższych dniach lekkie ochłodzenie odczujemy przede wszystkim na wschodzie kraju, gdzie czasami będą nie więcej niż 2 stopnie. W tym samym czasie na zachodzie będzie nawet 9-10 stopni. Bardzo podobnie wygląda prognoza na koniec lutego i początek marca – wtedy na termometrach zobaczymy przeważnie od 3-4 stopni we wschodniej Polsce do około 10 w zachodniej części kraju.  

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj