Pożar statku handlowego u wybrzeży Azorów. Kilka jednostek i śmigłowców ratowało załogę

0
114

22 członków załogi płonącego statku Felicity Ace zostało uratowanych u wybrzeży Azorów. W akcji brało udział co najmniej pięć jednostek ratowniczych, a także śmigłowce portugalskich sił zbrojnych. Nikt z uratowanych nie wymagał pomocy medycznej.

Jednostki ratownictwa morskiego Portugalii prowadziły w środę u wybrzeży Azorów akcję gaszenia pożaru, jaki wybuchł na statku handlowym Felicity Ace pływającym pod banderą Panamy. Do zdarzenia doszło w odległości około 170 kilometrów na południe od wyspy Faial, wchodzącej w skład atlantyckiego archipelagu Azorów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kilka jednostek i śmigłowce w akcji

Według portugalskich mediów statek Felicity Ace wypłynął z ładunkiem samochodów z niemieckiego portu Emden do amerykańskiego Davisville, a ogień pojawił się w ładowni. Po południu rozpoczęto ewakuację z płonącego statku ponad 20 członków załogi.

Lizbońska telewizja SIC Noticias wskazała, że zbudowana w 2005 roku jednostka jest wyspecjalizowana do przewozu pojazdów.

Służby ratownicze podawały, że w akcji gaszenia pożaru brało udział co najmniej pięć jednostek, a także śmigłowce portugalskich sił zbrojnych.

Do pożaru doszło w ładownicy statku Felicity Acemarinha.pt

Załoga uratowana

Marynarka wojenna podała później, że 22-osobowa załoga jednostki została uratowana i przetransportowana na lotnisko. Przekazano, że żadna z tych osób nie wymagała pomocy medycznej. Wszyscy trafili do lokalnego hotelu. Statek zostanie odholowany do brzegu.

Źródło zdjęcia głównego: marinha.pt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj