Protest odpowiedzią na atak. Kancelarie komornicze nie będą działać

0
39

– Karol M. usłyszał łącznie pięć zarzutów, z czego najpoważniejszy dotyczy zadania 40 ciosów nożem osobie pokrzywdzonej, w wyniku których zmarła. Jest to zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, czyn zagrożony jest karą dożywocia – mówiła Polsat News Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. 

 

44-letnia komornik zmarła wskutek obrażeń. 42-letni Karol M. został aresztowany. 

 

 

– Nasza koleżanka została zamordowana podczas pracy w swojej kancelarii, to mógł być każdy z nas. Boimy się o siebie, o swojej rodziny, codziennie spotykamy się z hejtem, próbami agresji – powiedział Przemysław Małecki z Krajowej Rady Komorniczej.

 

Dodał, że w komentarzach w internecie ludzie „wyrażali aprobatę, to było wręcz podżeganie do zabójstwa”.

 

WIDEO: W całej Polsce kancelarie komornicze nieczynne. Protest w odpowiedzi na morderstwo 

 

– Dziś nasze kancelarie są zamknięte, nie pracujemy, nie przyjmujemy interesantów – dodał.  

Kancelarie zamknięte 

Na stronach internetowych kancelarii komorniczych widnieje komunikat ws. protestów. „Samorząd komorniczy jest głęboko poruszony wczorajszą tragedią i brutalnym atakiem na naszą Świętej Pamięci Koleżankę Ewę Kochańską Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, która została zamordowana we własnej kancelarii przez jednego z dłużników” – napisano w komunikacie samorządu komorniczego.  

 

ZOBACZ: Łuków. Atak w kancelarii komorniczej. Nie żyje 44-letnia kobieta

 

„Nasz ból i oburzenie znajdą swój wyraz w każdej kancelarii. W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii komorniczych, w najbliższy poniedziałek oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki, kancelarie komornicze pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały przyszły tydzień nie będą przyjmować stron postępowań” – zaznaczono. 

Ziobro: Prokuratura dołoży wszelkich starań

Głos po ataku zabrał także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni” – napisał na Twitterze. 

 

 

Minister jest też adresatem postulatów komorników. „Krajowa Rada Komornicza zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności, które prowadzimy w celu realizacji orzeczeń niezawisłych Sądów” – zaznaczono w komunikacie. 

laf/ml/polsatnews.pl/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj