Protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Rozmowy w Pałacu Prezydenckim

0
39

W sobotę rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami protestowali przed Pałacem Prezydenckim. Szef gabinetu Andrzeja Dudy zaprosił ich na spotkanie i zapewnił, że postulaty przedstawi prezydentowi.

Szef gabinetu Andrzeja Dudy spotkał się z rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnościami. Jak podkreśla kancelaria prezydenta, Paweł Szrot zaprosił delegację do Pałacu Prezydenckiego “na prośbę prezydenta”.

 

W spotkaniu uczestniczyły też Paulina Malinowska-Kowalczyk – doradca prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami oraz Grażyna Wereszczyńska z Biura Dialogu, Samorządu i Rozwoju.

 

 

Wcześniej, by zwrócić uwagę na problemy swojego środowiska, opiekunowie protestowali przed Pałacem Prezydenckim. Interia rozmawiała z rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnościami o trudnościach z jakimi mierzą się na co dzień.

Postulaty trafią do prezydenta 

W Pałacu Prezydenckim postulaty rodziców przedstawiały Bogumiła Siedlecka-Goślicka, Katarzyna Kosecka, Małgorzata Mikołajczyk i Joanna Dryjańska.

 

Wśród nich znalazły się:

  • – Zniesienie zakazu podjęcia pracy zarobkowej przez opiekunów pobierających świadczenie pielęgnacyjne;
  • – Zrównanie świadczeń dla wszystkich opiekunów;
  • – Potrzebę wydłużenia okresu składkowego z tytułu pobierania świadczenia pielęgnacyjnego;
  • – Konieczność przedłużenia okresu wypłaty świadczenia po śmierci osoby z niepełnosprawnością.

Paweł Szrot podkreślał, że prezydent “przywiązuje dużą wagę do problemów osób z niepełnosprawnościami i jest zawsze otwarty na dialog z tym środowiskiem” – relacjonuje kancelaria prezydenta. Szrot zapewnił też, że postulaty rodziców i opiekunów zostaną przedstawione Andrzejowi Dudzie.

 

Z kolei Malinowska-Kowalczyk przekazała, że kancelaria pracuje nad rozwiązaniami związanymi z asystencją osobistą i likwidacją “pułapki rentowej”.

jk/ Polsatnews.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj