Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

0
49

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję, że nowym rzecznikiem partii zostanie Rafał Bochenek. Zastąpi na tym stanowisku Radosława Fogla.

Rafał Bochenek został nowym rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjął komitet polityczny PiS.

 

 

Obecny rzecznik PiS, Radosław Fogiel, ogłosił rezygnację po tym, jak został szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych. Sprawował tę funkcję przez trzy i pół roku (przez część tego okresu jako wicerzecznik).

 

ZOBACZ: “Debata dnia”. Rafał Bochenek: Są niejasne powiązania między Radosławem Sikorskim, a Kremlem

 

– Jesteśmy po zakończonym posiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości i mam przyjemność zaprezentować państwu nowego rzecznika partii pana posła Rafała Bochenka – powiedział Radosław Fogiel. – Obradowaliśmy również nad sprawami bieżącymi – dodał.

 

Głos zabrał też nowy już rzecznik PiS. – Dziękuję panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Komitetowi PiS za zaufanie. Będę robił wszystko, aby komunikacja z mediami była sprawna, a obywatele byli na bieżąco informowani o działaniach PiS – podkreślił.

 

 

Kim jest Rafał Bochenek?

Rafał Bochenek urodził się w 1986 r. w Krakowie. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbył aplikację notarialną. W międzyczasie rozpoczął karierę w TVP3 Kraków, gdzie zyzkał rozpoznawalność jako prezenter pogody. Zajmował się także prowadzeniem konferencji.

 

Nowy rzecznik PiS rozpoczął przygodę z polityką w 2006 r., gdy został radnym miejskim Wieliczki. Startował wówczas z listy PiS. Funkcję tę sprawował do 2014 r. W tym czasie pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu. W 2015 r. zaangażował się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Bochenek prowadził konwencje i wieczory wyborcze polityka. W 2016 r. Bochenek został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło.

 

mk/zdr/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj