Reuters: USA przerzucą do Polski kilkanaście śmigłowców bojowych. Wzmocnią też państwa bałtyckie

0
114

Stany Zjednoczone zdecydowały o przerzuceniu 12 amerykańskich śmigłowców bojowych AH-64 Apache z Grecji do Polski – poinformowała we wtorek wieczorem Agencja Reutera, powołując się na źródło w Pentagonie. Przekazała, że dodatkowe siły trafią również w region bałtycki i wzmocnią wschodnią flankę NATO.

Oprócz tego – jak podał Reuters – USA przerzucą do państw bałtyckich 20 śmigłowców AH-64 Apache z Niemiec oraz około 800 żołnierzy z Włoch. Osiem myśliwców F-35 trafi natomiast z Niemiec do kilku „lokalizacji operacyjnych” wzdłuż wschodniej flanki NATO – przekazała agencja.

Żołnierze USAPHILIPP GUELLAND/PAP/EPA

Biden: chcemy wysłać jednoznaczny sygnał

Wysłanie dodatkowych amerykańskich sił i sprzętu wojskowego na Litwę, Łotwę i do Estonii oraz do innych miejsc w Europie zapowiedział we wtorek w reakcji na działania Rosji prezydent USA Joe Biden. Wskazał, że zostaną one przemieszczone z innych miejsc w Europie.

AH-64 ApacheShutterstock

– Chcemy wysłać jednoznaczny sygnał, że Stany Zjednoczone razem z sojusznikami będą bronić każdego cala terytorium NATO i trzymać się zobowiązań, które podjęliśmy w ramach Sojuszu- powiedział.

Amerykański przywódca ocenił, że wkroczenie rosyjskich wojsk do donbaskich „republik ludowych” jest tylko preludium do znacznie większego ataku na Ukrainę.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj