Rosati o KPO: Niech pan ciągle nie zwala winy na europosłów PO

0
49

“W tej sprawie apelujemy do Komisji Europejskiej, żeby zakończyć ten szkodliwy dla Polski spór. Źródła tego nie są w Brukseli tylko niestety w Warszawie” – powiedział Paweł Jabłoński.

Walka o europejskie miliardy trwa. Do ich odblokowania potrzebny jest kompromis w rządzie, a Solidarna Polska nadal deklaruje, że nie ustąpi ani o krok. Opozycja mówi: “Przestańcie zwalać winę na europosłów Platformy i Ursulę von der Leyen”. Sprawę komentowali politycy w “Debacie Dnia”.

– Wszystkie sprawy, o których rozmawialiśmy – zawieszenie sędziów, zmiana systemu dyscyplinarnego itd… (…) to się już stało. Sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności za zadawanie pytań prejudycjalnych – jest to wpisane w ustawie – niestety często informacje, które docierają do Komisji Europejskiej są zmanipulowane – mówił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odnosząc się do sprawy zablokowanych środków z KPO.

 

ZOBACZ: PiS może liczyć na pomoc PSL ws. KPO? Piotr Zgorzelski: Jesteśmy do dyspozycji

 

– Chcemy tych pieniędzy, czy nie? – pytała Agnieszka Gozdyra.

 

– No właśnie w tej sprawie apelujemy do Komisji Europejskiej, żeby zakończyć ten szkodliwy dla Polski spór. Źródła tego nie są w Brukseli tylko niestety w Warszawie – powiedział Jabłoński, wskazując na byłego szefa polskiej dyplomacji Dariusza Rosatiego, który wraz z nim został zaproszony do “Debaty Dnia”.

 

WIDEO – Politycy o KPO w “Debacie Dnia”

 

Przestańcie manipulować, zwalać na PO 

– Przestańcie manipulować. Parlament nie ma żadnej kompetencji, jeżeli chodzi o wstrzymywanie środków. Komisja Europejska o tym decyduje, parlament nie ma nic do gadania – odpowiedział Dariusz Rosati.

 

ZOBACZ: Kaczyński o pieniądzach z KPO: Nie jesteśmy niczemu winni

 

– Wy macie grupę antyeuropejskich radykałów, którzy nie pozwalają na dokonanie tych zmian, o które chodzi. My zrobimy te zmiany w dwa tygodnie, jak będziemy w rządzie – mówił były minister spraw zagranicznych.

 

– Niech pan ciągle nie zwala winy na europosłów Platformy Obywatelskiej i na Ursulę (von der Leyen), która jest Niemką, jak mówicie, bo to nie jest jej wina – dodał Rosati.

hlk/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj