Rosjanie ostrzelali bazar w Charkowie. Ogień przeniósł się na budynki mieszkalne

0
297

W Charkowie Rosjanie ostrzelali jeden z największych bazarów w Europie. Wybuchł pożar, ogień przeniósł się na sąsiednie domy mieszkalne. W powtórnym ostrzale rynku zginął strażak, drugi został ranny.

Wrogie rakiety trafiły w czwartek w jeden z największych bazarów w tej części Europy – “Barabaszowo”. Zapaliły się pawilony handlowe w różnych częściach rynku. Ogień przeniósł się na pobliskie domy mieszkalne. W wyniku powtórnego ostrzału artyleryjskiego podczas gaszenia pożaru zginął strażak, a drugi został ranny.

Charków. Pożar bazaru po rosyjskim ostrzalePAP

Charków. Pożar bazaru po rosyjskim ostrzalePAP

Ukraińcy ewakuują się z oblężonych miast

Dwa tysiące mieszkańców Mariupola zdołało dojechać do Zaporoża. Ewakuowano również 1810 mieszkańców podkijowskich miejscowości Worzel, Bucza, Hostomel, Szewczenkowe i Borodzianka – poinformował wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. Według niego do miejscowości w obwodzie kijowskim udało się dostarczyć ok. 40 ton żywności i leków.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk powiedziała z kolei podczas wieczornego briefingu, że z Mariupola wyjechało w czwartek 800 samochodów prywatnych. Część mieszkańców ucieka z oblężonego miasta piechotą. Wereszczuk, podsumowując czwartkowe działania w ramach ewakuacji cywilów z zablokowanych miejscowości, powiedziała, że z planowanych dziewięciu korytarzy humanitarnych nie zadziałał jeden – z Charkowa do Wołczanska.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj