Rosyjski atak na Ukrainę. Trębacz odegrał hymn Ukrainy ze wzniesienia. Nagranie

0
327

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Na jednym z kont wspierających siły zbrojne Ukrainy opublikowano w środę nagranie, na którym trębacz w mundurze wojskowym wykonuje hymn Ukrainy. Stoi na szczycie wzniesienia, nad którym powiewa ukraińska flaga. “Zwyciężymy. Sława Ukrainie” – napisano. 

Nagranie wojskowego, który odegrał ukraiński hymn ze wniesienia, opublikowane zostało na jednym z kont wspierających ukraińskie siły zbrojne. 

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Rosja 24 lutego zaatakowała Ukrainę. Po siedmiu dniach inwazji siły rosyjskie nadal nie zdobyły Kijowa. “W środę rano armia rosyjska próbuje kontynuować ofensywę na wszystkich kierunkach, łącznie z blokadą stolicy i Mariupola. Jest odpierana przez siły zbrojne Ukrainy i ponosi znaczne straty” – napisał ukraiński sztab.

W ciągu sześciu dni wojny na Ukrainie zginęło ponad 5840 rosyjskich żołnierzy – podał w środę portal RBK, powołując się na komunikat ukraińskiego ministerstwa obrony. Oprócz tego, z aktualizowanego codziennie zestawienia wynika, że Ukraińcy zniszczyli lub uszkodzili: 211 czołgów, 862 bojowe wozy opancerzone, 85 systemów artyleryjskich, 40 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 9 systemów obrony powietrznej, 31 helikopterów, 355 pojazdów wojskowych, 2 jednostki pływające, 60 cystern, 3 bezzałogowe statki powietrzne.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24:

Źródło zdjęcia głównego: TWITTER/ARMEDFORCESUKR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj