Sławomir Neumann: Solidarna Polska pozycjonuje się na partię antyeuropejską

0
37

– Te pieniądze Polsce się należą, powinny do Polski jak najszybciej trafić, bo już płacimy wyższą składkę członkowską – powiedział w “Debacie Dnia” Michał Woś (Solidarna Polska), odnosząc się do kwestii środków z KPO. – Mogę zrozumieć taktykę Solidarnej Polski, która pozycjonuje się na partię antyeuropejską – odpowiedział mu poseł KO Sławomir Neumann.

Agnieszka Gozdyra rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat pieniędzy z KPO dla Polski.

 

Premier mówił, że ryzyka zablokowania wypłaty środków nie ma. A teraz ciągle słyszymy o jakichś kompromisach, których miało nie być. To jest punkt wyjściowy całej tej sytuacji. Będziemy przekonywać PiS, by skorzystał z wet – powiedział w środę Interii wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (Solidarna Polska).

 

– Dla Solidarnej Polski to jest oczywiste, że te pieniądze Polsce się należą, że powinny do Polski jak najszybciej trafić, bo już płacimy wyższą składkę członkowską – skomentował w “Debacie Dnia” Michał Woś (Solidarna Polska).

 

– Wszystkie opcje są na stole, rozmowy trwają – stwierdził, zapytany o to, czy SP wyjdzie z rządu, jeżeli premier nie użyje weta.

 

WIDEO: Michał Woś w “Debacie Dnia”: Wszystkie opcje są na stole

 

 

– Oczywiście my uważamy, że najlepszą opcją dla Polski jest obóz Zjednoczonej Prawicy. Jest jedność na prawicy, jest wspólna realizacja polskiego interesu, bo zrobiliśmy bardzo wiele dobrego w ciągu tych siedmiu lat dla Polski – przekonywał Woś. 

Sławomir Neumann: Chcieliby strzelić karnego Morawieckiemu 

– Już wielokrotnie mówiono, że ani złotówki z tego nie utracimy, mówiono, że trzeba się zgodzić, bo Unia dotrzyma słowa. I nie utrzymywała. No to my jesteśmy trochę, używając terminologii mundialu i sportu, jakby był taki mocny pressing na nas zawsze jedną stroną, a my tam nawet obrony nie wystawiamy, tylko leci bramka za bramką. Trzeba się twardo bronić – stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

 

ZOBACZ: Krzysztof Kwiatkowski: To polityczna ustawka ws. KPO. Ziobro będzie rozdzierał szaty

 

– Chcieliby strzelić karnego Morawieckiemu – odpowiedział mu Sławomir Neumann (Koalicja Obywatelska).

 

– Mogę zrozumieć taktykę Solidarnej Polski, która być może będąc niepewna wspólnego startu z PiS-em w wyborach za rok, buduje swoją antyeuropejską markę, pozycjonuje się na partię antyeuropejską – powiedział poseł. – Natomiast dla PiS-u w drukarce skończył się tusz, toner albo papier i nie można już bezkarnie drukować pieniędzy – dodał.

an/Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj