Szef Pentagonu: rosyjska armia popełniła serię błędnych kroków

0
218

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin w piątek, w wywiadzie udzielonym stacji CNN w czasie podróży do Bułgarii, ocenił, że “Rosja popełniła wiele błędów podczas inwazji na Ukrainę”. Dodał, że Rosjanie nie wykorzystali właściwie informacji wywiadowczych, wskazał także na brak efektywnej współpracy między rosyjskimi siłami powietrznymi a wojskami lądowymi.

W ocenie sekretarza obrony USA w czasie działań na Ukrainie “rosyjska armia popełniła taktyczne błędy”. – To była seria błędnych kroków – powiedział w piątek Lloyd Austin stacji CNN w czasie swej podróży do Bułgarii.

Szef Pentagonu Lloyd AustinJAKUB GAVLAK/PAP/EPA

– Wyobrażali sobie, że szybko pójdą naprzód i błyskawicznie zajmą stolicę (Ukrainy), ale nie byli w stanie tego zrobić – stwierdził szef Pentagonu. Dodał, że Rosjanie nie wykorzystali właściwie informacji wywiadowczych, wskazał także na brak efektywnej współpracy między rosyjskimi siłami powietrznymi a wojskami lądowymi.

Według Pentagonu rosyjska armia nie poczyniła na Ukrainie, w tym także na obrzeżach Kijowa, znaczących postępów. Rosjanie nie zdobyli także przewagi w ukraińskiej przestrzenie powietrznej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: Sergei Malgavko/TASS/Getty Images

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj