Szukają kierowcy “jasnej ciężarówki”, który śmiertelnie potrącił pieszego i odjechał

0
224

Policja z Oświęcimia szuka kierowcy ciężarówki, który potrącił w piątek wieczorem w Porębie Wielkiej 32–latka, a następnie nie udzielając mu pomocy uciekł. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, ale nie udało się go uratować. 

Jak przekazuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w piątek o godz. 21:25 doszło do wypadku. – Operator numeru alarmowego 112 od jednego z kierowców otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu pieszego z obrażeniami ciała, który leżał na poboczu ulicy Wadowickiej 5 w Porębie Wielkiej – poinformowała Jurecka.

Ślady wskazują na jasną ciężarówkę

Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. – Pieszy, nieprzytomny z poważnymi obrażeniami ciała, został zabrany przez pogotowie do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia – przekazała policjantka.

Policjanci zbadali miejsce wypadku. Ustalili też wygląd samochodu ciężarowego, który mógł mieć związek z tym tragicznym zdarzeniem. Pojazd jest jasnego koloru. Może posiadać uszkodzenia prawego przodu i prawego boku.

ZOBACZ REPORTAŻ “Ten płacz zostaje w głowie do końca życia” >>> 

– Apelujemy do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w piątek pomiędzy godzinami 20.50 a 21.30 przejeżdżali przez Porębę Wielką ulicą Wadowicką. Być może na nagraniu zarejestrowany został poszukiwany samochód. Takie nagranie z kamerki należy zabezpieczyć i powiadomić policjantów z oświęcimskiej komendy policji pod numer 47 83 26 280 – poinformowała Jurecka.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj