Ukraińcy szukają “szczególnie niebezpiecznej” rosyjskiej kolumny oznaczonej literą “V”

0
290

Siły ukraińskie poszukują kolumny rosyjskiego sprzętu wojskowego, która oznakowana jest literą “V” – podało w niedzielę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Poinformowano, że to “szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalnym zadaniem”.

“Sprzęt przemieszcza się w stronę Kijowa” – napisano w komunikacie ukraińskiego MSW w komunikatorze Telegram. Zaapelowano do mieszkańców obwodu kijowskiego o informowanie o lokalizacji kolumny oznakowanej literą “V”.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Gdzie znajduje się kolumna?

Portal Ukraińska Prawda podał, że kolumna “V” podzieliła się i część zmierza z Dmytriwki do miejscowości Zabuczczia w obwodzie kijowskim.

Mieszkanka Buczy powiedziała, że okupanci są zdezorientowani, biegają wokół swojego sprzętu, przykrywają oznaczenie “V”. “Bo właśnie dzięki temu identyfikuje ich miejscowa samoobrona i niszczy ich” – pisze Ukraińska Prawda.

Mer miasta Irpień na północno-zachodnich przedmieściach Kijowa poinformował, że wrogie czołgi wjechały do miasta od strony Buczy, ale atak odparto. Na rosyjskim sprzęcie były oznaczenia “V”.

TVN24 na żywo – oglądaj w TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/STRINGER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj