USA otrzymały „bardzo wiarygodne doniesienia” o celowych atakach na ukraińskie obiekty cywilne

0
295

Szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken powiedział w niedzielę, że Stany Zjednoczone otrzymały „bardzo wiarygodne doniesienia”, mówiące o tym, że przeprowadzane przez rosyjskie wojsko ataki na obiekty cywilne na Ukrainie, są celowe.

Sekretarz stanu USA zapewnił, że Waszyngton dokumentuje doniesienia o rosyjskich atakach na cele cywilne, by udostępnić je odpowiednim instytucjom badającym potencjalne popełnienie zbrodni wojennych.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Antony Blinken złożył w niedzielę wizytę w Mołdawii, której zagwarantował bezpieczeństwo w obliczu napływu uchodźców oraz rozwijającej się w sąsiedniej Ukrainie rosyjskiej inwazji.

Od rozpoczętej 24 lutego przez Rosję wojny wojska tego kraju ostrzeliwały m.in. budynki mieszkalne, placówki edukacyjne, szpitale, a w sobotę – łamiąc uzgodnione wcześniej zawieszenie broni – Rosjanie wznowili ostrzał Mariupola, uniemożliwiając ewakuację cywilów z tego nadmorskiego miasta.

ONZ poinformowała w niedzielę, że na Ukrainie zginęło jak dotąd co najmniej 364 cywilów. Organizacja zaznaczyła, że liczba ta jest prawdopodobnie znacznie wyższa.

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj