Visa i Mastercard wstrzymują wszystkie transakcje w Rosji

0
101

Mastercard ogłosił, że wstrzymuje wszystkie transakcje na terenie Rosji. Taką samą decyzję podjęła Visa. Powodem jest rosyjska inwazja na Ukrainie.

W odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę wiele międzynarodowych koncernów wstrzymało działalność w Rosji – m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe.

„Od ponad tygodnia świat obserwuje wstrząsające i dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę” – poinformował Mastercard.

„Uwzględniając bezprecedensowy charakter obecnego konfliktu i niepewne otoczenie ekonomiczne – podjęliśmy decyzję o zawieszeniu świadczenia usług w Rosji” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej firmy.

Karty wydawane przez rosyjskie banki nie będą obsługiwane przez sieć Mastercard. Ponadto każda karta Mastercard wydana poza granicami Rosji nie będzie działać w rosyjskich punktach handlowych ani bankomatach.

Visa wstrzymuje transakcje na terenie Rosji

Visa ogłosiła, że będzie współpracować ze swoimi klientami i partnerami w Rosji w celu wstrzymania w najbliższych dniach wszystkich transakcji Visa na terenie tego kraju. Jako powód podała inwazję Rosji na Ukrainę.

„Jesteśmy zmuszeni do podjęcia działań w związku z niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę i niedopuszczalnymi wydarzeniami, których byliśmy świadkami” – powiedział Al Kelly, prezes i dyrektor generalny Visa.

„Ta wojna oraz ciągłe zagrożenie dla pokoju i stabilności wymagają od nas reakcji zgodnej z naszymi wartościami”, dodał Kelly.

TVN24 na żywo – oglądaj w TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj