Zełenski: o przyszłości kontynentu zdecydujemy my – swoim sprzeciwem i nasi przyjaciele – swoją pomocą

0
243

Prezydent Wołodymyr Zełenski zwrócił się z kolejnym apelem do swoich rodaków i państw Zachodu. – Na naszej ziemi decyduje się dzisiaj przyszłość Europy, czy ktoś jeszcze w Europie padnie ofiarą takiej agresji – oświadczył ukraiński przywódca. Poniedziałek jest jedenastym dniem ataku Rosji na Ukrainę.

– Bronimy się przed atakiem już dwunasty dzień. Nigdy nie chcieliśmy tej wojny – powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu Zełenski. – Na naszej ziemi decyduje się dzisiaj przyszłość Europy, czy ktoś jeszcze w Europie padnie ofiarą takiej agresji – dodał.

Ukraiński przywódca zaznaczył, że “o przyszłości kontynentu zdecydujemy my – swoim sprzeciwem i nasi przyjaciele – swoją pomocą”. – Rozmawiałem ponownie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą – pomagają nam, pracujemy. Rozmawiałem z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, z premierem Włoch, prezydentem Francji i premierem Indii – poinformował Zełenski.

– Otrzymałem ważne sygnały, które, jestem przekonany, wzmocnią Ukrainę – dodał. – Nasze tezy są absolutnie logiczne i sprawiedliwe: jeśli agresja będzie kontynuowana, zażądamy nowych sankcji. Sankcji przeciwko wojnie i za pokojem – powiedział. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o bojkot importu z Rosji i zakazu eksportu do tego kraju.

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj