Zespół trybunału w Hadze jedzie do Ukrainy. Przeprowadzi tam śledztwo w sprawie zbrodni wojennych

0
104

Zespół Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wyruszył do Ukrainy. Ma tam przeprowadzić śledztwo w sprawie popełnienia zbrodni wojennych w Ukrainie. – Wczoraj zebrałem zespół, a dzisiaj udają się do regionu – mówił w czwartek Karim Khan, naczelny prokurator MTK.

O tym, że Międzynarodowy Trybunał Karny wszczął śledztwo w sprawie zbrodni wojennych, które mogły być popełnione w Ukrainie po ataku Rosji na ten kraj Karim Khan poinformował w środę późnym wieczorem. W czwartek prokurator MTK ogłosił rozpoczęcie zbierania dowodów w sprawie.

– Wczoraj zebrałem zespół, a dzisiaj udają się do regionu – przekazał.

O podjęcie postępowania wnioskowało 39 państw

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Jak poinformował w środę wieczorem Khan, śledztwo w sprawie zbrodni wojennych, które mogły być popełnione w Ukrainie „obejmujące zarzuty o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości lub ludobójstwa dokonane w którymkolwiek regionie Ukrainy”.

„Potwierdzam, że moje biuro otrzymało listy polecające od 39 państw (…) i otwiera śledztwo w sprawie sytuacji na Ukrainie (…), obejmujące zarzuty o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości lub ludobójstwa dokonane w którymkolwiek regionie Ukrainy” – napisał w komunikacie prokurator Khan.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj