Andrij Chływniuk, znany ukraiński muzyk, broni Kijowa

0
398

Andrij Chływniuk, lider znanego ukraińskiego zespołu BoomBox, broni Kijowa. Na opublikowanym przez siły zbrojne nagraniu śpiewa ukraińską pieśń, by zmotywować rodaków do walki przed agresorem. – Zadaniem muzyków jest tworzenie pokoju. Ale teraz nie jest czas na granie na gitarach. Bierzemy karabiny – powiedział Chływniuk w wywiadzie dla Euronews.

Siły zbrojne Ukrainy opublikowały w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać Andrija Chływniuka, lidera popularnej ukraińskiej grupy muzycznej BoomBox. Stoi na placu w centrum Kijowa, obok Soboru Sofijskiego.

Ma na sobie czapkę z daszkiem z logiem baseballowej drużyny New York Yankees, przeciwsłoneczne okulary i wojskowy strój. W dłoniach trzyma karabin, śpiewa ukraińską pieśń. “Trochę motywacji od Andrija Chływniuka” – czytamy w opisie nagrania.

W wywiadzie dla portalu Euronews Chływniuk powiedział, że wywiózł dzieci do domu rodzinnego swojej babci poza Kijowem i wrócił do stolicy, by chwycić za broń. – Zadaniem muzyków jest tworzenie pokoju. Ale teraz nie jest czas na granie na gitarach. Bierzemy karabiny – stwierdził.

Źródło zdjęcia głównego: ArmedForcesUkr/Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj