Atak Rosji na Ukrainę. Mer: na miasto Sarny spadły rakiety, nie ma informacji o ofiarach

0
108

Rozpoczęła się 22. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Na miasto Sarny w obwodzie rówieńskim, na zachodzie Ukrainy, spadły rosyjskie rakiety. Według wstępnych informacji ofiar nie ma – przekazał w środę wieczorem na Facebooku mer miasta Rusłan Serpeninow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. Z kolei były ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka przekazał, że około 30 myśliwców, samolotów transportowych i helikopterów miało wylecieć z białoruskich lotnisk. W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z Ukrainy i wokół niej.

> Władimir Putin ogłosił 24 lutego nad ranem rozpoczęcie inwazji na Ukrainę. Choć od tego czasu na ukraińskie cele wojskowe i cywilne spadają pociski, rosyjskiemu wojsku nadal nie udało się zająć Kijowa.
> Prezydent USA Joe Biden podpisał w środę rozporządzenie o udzieleniu Ukrainie dodatkowego pakietu pomocy wojskowej o wartości 800 milionów dolarów. Zawiera m.in. 800 zestawów przeciwlotniczych, a także 9 tysięcy zestawów przeciwpancernych oraz drony.
> Władze Mariupola podały w środę po godzinie 18 czasu ukraińskiego (godzina 17 w Polsce), że rosyjski samolot zrzucił potężną bombę na Teatr Dramatyczny, gdzie ukryło się blisko tysiąc mieszkańców, którzy stracili dach nad głową. Szef władz obwodu donieckiego poinformował, że Rosjanie zbombardowali też pływalnię.
> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił w środę przemówienie online przed połączonymi izbami Kongresu USA. Ja dzisiaj do was mówię: mam potrzebę, żebyście nam pomogli – zwrócił się do kongresmenów.
> Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze wydał zarządzenie tymczasowe nakazujące wstrzymanie ataku na Ukrainę.
> Dziennik „Financial Times” podał w środę, że ukraińscy i rosyjscy negocjatorzy opracowują 15-punktowy projekt porozumienia, który zakłada między innymi wycofanie rosyjskich wojsk z zajętych terenów oraz rezygnację przez Ukrainę z wejścia do NATO.

Tak relacjonowaliśmy wydarzenia w Ukrainie:

Źródło zdjęcia głównego: STEPAN FRANKO/PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj