Brytyjski resort obrony: Rosja zmuszona do używania starszej, mniej precyzyjnej broni

0
274

Brytyjskie ministerstwo obrony oceniło, że Rosja prawdopodobnie zużyła o wiele więcej broni wystrzeliwanej z powietrza niż planowała i w efekcie teraz używa starszej, mniej precyzyjnej broni, która powoduje więcej ofiar wśród ludności cywilnej.

“Biorąc pod uwagę opóźnienia w osiąganiu celów i brak kontroli nad ukraińską przestrzenią powietrzną, Rosja prawdopodobnie zużyła o wiele więcej broni wystrzeliwanej z powietrza niż pierwotnie planowano” – stwierdziło brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

“W rezultacie Rosja prawdopodobnie ucieka się do używania starszej, mniej precyzyjnej broni, która jest mniej skuteczna militarnie i stwarza większe prawdopodobieństwo ofiar wśród ludności cywilnej” – oceniono.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskiego ministerstwa obrony napisano, że “najnowsze raporty ONZ wskazują, że do tej pory w konflikcie jest już 1900 ofiar cywilnych, w tym 726 ofiar śmiertelnych. Prawdziwa liczba ofiar jest prawdopodobnie znacznie wyższa i będzie rosła tak długo, jak długo będzie trwał konflikt”.

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/GeneralStaffUA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj