Brytyjskie ministerstwo obrony: Rosja przenosi swoje siły, by wznowić ofensywę. Operacje mogą objąć Kijów

0
186

Piątek jest 16. dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Ruch wojsk rosyjskich wciąż jest utrudniony z powodów logistycznych – przekazało brytyjskie ministerstwo obrony. Dlatego – jak prognozuje resort – rosyjskie siły mogą się przegrupowywać, by wznowić działania ofensywne, a operacje prawdopodobnie będą obejmować Kijów.

Brytyjskie ministerstwo obrony przekazało w piątek rano, że wobec ograniczonych postępów i utrzymujących się problemów Rosja prawdopodobnie stara się zmienić ustawienie swych wojsk na Ukrainie, by wznowić działania ofensywne, także na Kijów.

>>> Czytaj dalej: Atak Rosji na Ukrainę – relacja

Maxar: zdjęcia satelitarne wskazują na przegrupowanie rosyjskiego konwoju w pobliżu KijowaReuters

“Jest wysoce mało prawdopodobne, że Rosji udało się osiągnąć cele nakreślone w jej planie sprzed inwazji. Rosyjskie siły lądowe nadal dokonują ograniczonego postępu. Problemy logistyczne, które utrudniały rosyjski ruch naprzód, nadal się utrzymują, podobnie jak silny opór ukraiński. Rosja prawdopodobnie stara się przestawić swoje siły i zmienić ich ustawienie, aby wznowić działania ofensywne w najbliższych dniach. To prawdopodobnie będzie obejmowało operacje przeciwko stolicy, Kijowowi” – napisano.

TVN24 na żywo – oglądaj w TVN24 GO

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj