Czy okulary można rozliczyć w kosztach podatkowych firmy

0
62

O interpretację podatkową wystąpił prowadzący firmę doradca podatkowy. Chciał się dowiedzieć, czy wydatek na okulary może rozliczyć w podatkowych kosztach?

Wyjaśnił, że działalność wymaga wielogodzinnej pracy przy komputerze, zapoznawania się z aktami spraw, przepisami, orzecznictwem. Pogorszył mu się od tego wzrok, dlatego planuje zakup okularów korekcyjnych (zalecił mu je także lekarz).

Argumentował, że musi zadbać o wzrok, aby dalej zarabiać na życie. Używanie okularów do pracy przy komputerze pozwoli na jej zintensyfikowanie. Nie będzie musiał robić dłuższych przerw na regenerację wzroku, dzięki czemu zrealizuje więcej zleceń i uzyska wyższe przychody.

Zaznaczył, że okulary zabezpieczają jego źródło przychodów. Bez nich może utracić zlecenia. Podkreśla, że gdyby nie musiał ciągle czytać i pisać na komputerze, okulary nie byłyby mu potrzebne.

Te argumenty nie przekonały jednak fiskusa, który w interpretacji nr 0115-KDIT3. 4011.920.2022.1.AD wskazał, że okulary służą przede wszystkim do ochrony zdrowia. Kupuje się je po to, aby skorygować wadę wzroku. Niezależnie od tego, czy prowadzimy działalność.

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj