Doniesienia o planowanym pseudoreferendum w Chersoniu. “Przeobrazi nasz kraj w beznadziejną dziurę pozbawioną życia”

0
207

Deputowany chersońskiej rady obwodowej poinformował, że rosyjskie siły okupacyjne zamierzają przeprowadzić pseudoreferendum w Chersoniu. Zaapelował przy tym do innych deputowanych z rady. “Stworzenie ‘Chersońskiej Republiki Ludowej’ przeobrazi nasz kraj w beznadziejną dziurę pozbawioną życia i przyszłości. Nie dajcie im żadnego głosu!” – ostrzegł.

W kontrolowanym przez siły rosyjskie Chersoniu na południu Ukrainy armia okupacyjna – jak sama obwieściła w piątek – zamierza wprowadzić system komendantur, aby “podtrzymywać porządek”.

“Nie dajcie im możliwości legitymizowania ‘Chersońskiej Republiki Ludowej'”

W sobotę deputowany chersońskiej rady obwodowej Serhij Chłań przekazał, że rosyjskie siły okupacyjne zamierzają w tym mieście przeprowadzić pseudoreferendum, aby utworzyć tam kolejny region separatystyczny. Oznajmił, że okupanci telefonują do jego kolegów z pytaniem, czy są gotowi do współpracy.

“Kategorycznie odmówiłem. Apeluję do wszystkich deputowanych rady obwodowej (…) Stworzenie ‘Chersońskiej Republiki Ludowej’ przeobrazi nasz kraj w beznadziejną dziurę pozbawioną życia i przyszłości. Nie dajcie im żadnego głosu! Nie dajcie im możliwości legitymizowania ‘Chersońskiej Republiki Ludowej'” – wezwał Chłań we wpisie na Facebooku.

Chersoń, Ukraina, zdjęcie z 2 marcaReuters / Forum

Centrum Strategicznej Komunikacji i Bezpieczeństwa Informacyjnego – za pośrednictwem kanału Telegram – przekazało w sobotę, że w Chersoniu odbyła się pokojowa akcja protestacyjna przeciwko okupacji Ukrainy przez wojska rosyjskie.

Na centralnym placu miasta zebrani trzymali plakaty z napisami: “Jesteśmy Ukraińcami, a nie kacapskimi niewolnikami”, “Chwała żołnierzom Ukrainy” i “Nie pokonacie nas! Ukraina zwycięży”. Przyniesiono również flagi Ukrainy.

Siły Władimira Putina przejęły kontrolę nad Chersoniem 3 marca. W całym obwodzie wprowadzają reżim policyjny. Sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy zauważył już, że na zajętych terenach Rosjanie prowadzą “agresywną propagandę”.

Sami mieszkańcy zauważyli, że w Chersoniu nasiliła się rosyjska propaganda. 4 marca Rosjanie uruchomili nadawanie 24 rosyjskich kanałów telewizyjnych i trzech stacji radiowych. – Zajęli wieżę telewizyjną i pokazują wystąpienia naszych polityków i prezydenta, przetłumaczone na rosyjski, które są fałszywymi informacjami – opisywała w zeszłym tygodniu mieszkanka okupowanego miasta.

Rosyjska zbrojna agresja na Ukrainę trwa już siedemnasty dzień.

Relacja tvn24: Atak Rosji na Ukrainę

Źródło zdjęcia głównego: spravdi.gov.ua

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj