Firmy nie mają środków na wysokie oferty dla kandydatów do pracy

0
100

Podwyżki proponowanych kandydatom wynagrodzeń różnią się w zależności od branży – prawnicy, specjaliści oraz menadżerowie poszukujący pracy w branży farmaceutycznej, w bankowości i w ubezpieczeniach mogli liczyć na największy średni wzrost oferowanych wynagrodzeń w porównaniu do pierwszego półrocza 2022 r., dane te pochodzą z raportu płacowego wykonanego przez firmę rekrutacyjną Antal. 

Zastój widoczny jest natomiast na rynku IT, który to w ubiegłym roku był liderem raportu. Gorsze warunki mogą wynikać z gorszych warunków dla nowych inwestycji oraz kończenia zeszłorocznych projektów, które przyniosły zyski. Mimo tego średnie wynagrodzenie zatrudnianych w I połowie br. specjalistów i menedżerów IT jest najwyższe na tle innych specjalizacji i przekracza 18,8 tys. zł. brutto.

Wzrost oferowanych wynagrodzeń odczuli również prawnicy – odnotowali oni 10-15 proc. wzrost płac w porównaniu do roku poprzedniego. Dobre wyniki powodowane są wzrostem popytu przy panującym niedoborze specjalistów, przede wszystkim w obszarach sporów, prawa pracy oraz podatków. Zmieniające się przepisy oraz sytuacja na rynku sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług kancelarii prawnych. 

Prócz dobrych zaróbków firmy próbują przekonywać kandydatów różnorodnymi benefitami, służbowymi samochodami, prywatną opieką medyczną, ale także elastycznym czasem pracy czy samą pracą zdalną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj